Friss csírák és mikrozöldek
Mindig csodálattal figyelem ahogyan a magba kódolt élet csíraként utat tör, és ahogyan a mikrozöldek bontogatják a kis leveleiket.
A mag tartalmaz mindent, ami az új élethez és fejlődéshez kell. Tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, antioxidánsokkal, és aktív enzimekkel, melyek a csírázás során a magot felépítő keményítőt, zsírokat, fehérjéket elemeikre bontják, így számunkra sokkal könnyebben emészthető, átalakítható, és beépíthető. Szinte tálcán kínálja az éltető hatóanyagokat, amire a szervezetünknek nagy szüksége van, főleg a téli “ínséges” időkben, és a tavaszi fáradtság leküzdése során.
Mindig törekszem az egyszerű megoldásokra az élet minden területén. Ezért a csíráztatásnál is a csíráztató tál helyett most befőttesüveget használtam. Tökéletesen csírázott benne a lencse és a mungó bab.
Csíráztatás
Áztatás
Magok beáztatása legalább 6-8 órára.
A csomagolás valószínűleg feltüntetik, hogy mennyi idő szüksége.
Minden magnak más az áztatási és csírázási ideje – ezt a csomagoláson rendszerint feltüntetik.
Csírázás
A magokról leöntjük a vizet, párszor átmossuk, és beletesszük a csíráztató tálba, vagy a befőttes üvegbe.
Az üveg száját egy nejlonharisnyával fedtem be, és megtámasztva 40-45 fokos szögben döntve tároltam. Így a felesleges víz könnyedén lefolyik, és a kap friss levegőt is..
Naponta 2-szer kell átöblíteni. 4-6 nap a csírázás pedig már “szüretelhető”.
Utána 1 hétig is eltartható a hűtőben. Az utolsó átöblítés után csak lefolyatom róla vizet és úgy ahogy van az üvegben, a harisnyával lefedve együtt beállítom a hűtőszekrénybe.
Mikrozöldek nevelése
Kicsit eszköz- és időigényesebb.
Kell hozzá egy tál és hozzá alátét, hogy le tudjon csepegni a felesleges víz.
Valaki a komposztálható papír tálat választja, abban nekem kevésbé jól sikerült, mert túl sok vizet szívott el a kókuszrosttól. Én maradok a műanyagnál, ami még hosszú évekig fog szolgálni.
A mikrozöldnek szüksége van termőtalajra is. Tökéletes pl. kókuszrost, ám a zsázsa egy nedves papírtörlőn is szépen növekszik.
8-10 nap alatt csudaszép mikrozöldjeink lesznek.
Nagy előnyük, hogy gazdagok klorofillben is, aminek antioxidáns hatása – többek között – segíti a sejtek regenerálódását, a máj méregtelenítő munkáját. Szuper tavaszi táplálék.
Sokféle magot neveltem már. Legutóbb vöröskáposzta, retek, bazsalikom, fűszersaláta magokat vetettem, ezek zöldjeit a kis képen látjátok.
Mivel csak 2 kókuszrostom volt, így az egyik tálcára 3 féle magot is szórtam, amik korábbról megmaradtak. Az eltérő fejlődési ütem miatt kellett kicsit trükköznöm. Amelyik gyorsan megindult, annak már fény kellett, amelyik lassú volt, annak pedig sötét és nyugalom. A tálcát az ablakba tettem, de a lemaradót egy dobozka segítségével árnyékoltam.
Így végül különböző ütemben tudtam őket “szüretelni”.
A változatos és intenzív ízek, a magas hatóanyagtartalom sokszorosan kárpótolja az otthoni “kertészkedésbe” fektetett időt és energiát.
Próbáld ki Te is, annyira egyszerű!
Miért fogod szeretni a WellVitalt?
Ide kattintva megtudod a részleteket.
CSATLAKOZZ A WELLVITAL ADVENTHEZ